Vishay/Vitramon VJ0805D3R0BLPAP
VJ0805D3R0BLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0BLPAP
Brief Description
CAP CER 3PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0BLPAP.pdf
Availability of VJ0805D3R0BLPAP
QUANTITY
VJ0805D3R0BLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0BLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0BLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0BLPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0BLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0BLPAP Details Description
Related parts for VJ0805D3R0BLPAP
TRIMMER 1M OHM 0.5W TH datasheet.pdf
IC MUX DUAL 2:1 DIFF ECL 24QFN datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V/1.8V 8MSOP datasheet.pdf
FUSE GLASS 400MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC GATE NAND 2CH 4-INP 14-SO datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SKTS datasheet.pdf
CABLE CAT6 8COND 23AWG YEL 1000' datasheet.pdf
RES 30K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LED CLA1B WARM WHT 3600K 4LCC datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS PIN datasheet.pdf
60V SOT89 N-channel enhancement mode MOSFET IC datasheet.pdf