Vishay/Vitramon VJ0805D3R0DLAAJ
VJ0805D3R0DLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R0DLAAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R0DLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D3R0DLAAJ
QUANTITY
VJ0805D3R0DLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R0DLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R0DLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R0DLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R0DLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R0DLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D3R0DLAAJ
FUSE 1A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
IC TXRX RS485 HALF DUPLEX 8-SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 12A 32VAC AXIAL datasheet.pdf
IC BATT FUEL GAUGE LI-ION 12SON datasheet.pdf
IC MCU ARM 512KB FLASH 208LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE PIN datasheet.pdf
RES 600 OHM 0.6W 0.005% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES SMD 301 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 39POS STRGHT SKT datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS PNL MNT PIN datasheet.pdf