Vishay/Vitramon VJ0805D3R6DXXAC
VJ0805D3R6DXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D3R6DXXAC
Brief Description
CAP CER 3.6PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D3R6DXXAC.pdf
Availability of VJ0805D3R6DXXAC
QUANTITY
VJ0805D3R6DXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D3R6DXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D3R6DXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D3R6DXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D3R6DXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D3R6DXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D3R6DXXAC
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 120V datasheet.pdf
BERGSTIK II .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 35V 5% 2312 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 24pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1A TSOT23-6 datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FERRITE CORE datasheet.pdf
FIXED IND 91UH 154MA 4.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS PNL MNT PIN datasheet.pdf