Vishay/Vitramon VJ0805D431JLBAJ
VJ0805D431JLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431JLBAJ
Brief Description
CAP CER 430PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431JLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D431JLBAJ
QUANTITY
VJ0805D431JLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431JLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431JLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431JLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431JLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431JLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431JLBAJ
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 62 OHM 0606 datasheet.pdf
CONN RCPT 32POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CE14 RCPT HSG ASSY datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 28QFN datasheet.pdf
FIXED IND 6.8NH 600MA 100 MOHM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 100VDC AXIAL datasheet.pdf
HD 38999 187C 187#23 PIN RECP datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT J/N RECP datasheet.pdf
CAP 1200 UF 20% 16 V datasheet.pdf