Texas Instruments TLV320AIC23BGQER
TLV320AIC23BGQER picture photo
Mfg. Part Number
TLV320AIC23BGQER
Manufacturer
Product Category
Interface - CODECs
Brief Description
IC STEREO AUDIO CODEC 80-BGA
Datasheet Download
TLV320AIC23BGQER.pdf
Availability of TLV320AIC23BGQER
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TLV320AIC23BGQER Order Process
Ship out your order
Specifications of TLV320AIC23BGQER
Internal Part NumberEIS-TLV320AIC23BGQER
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)2A (4 Weeks)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Integrated Circuits (ICs)
FamilyInterface - CODECs
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
TypeStereo Audio
Data InterfaceI²C, Serial
Resolution (Bits)16 b, 20 b, 24 b, 32 b
Number of ADCs / DACs2 / 2
Sigma DeltaYes
S/N Ratio, ADCs / DACs (db) Typ90 / 100
Dynamic Range, ADCs / DACs (db) Typ90 / 90
Voltage - Supply, Analog2.7 V ~ 3.6 V
Voltage - Supply, Digital1.42 V ~ 3.6 V
Operating Temperature-10°C ~ 70°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / Case80-VFBGA
Supplier Device Package80-BGA MICROSTAR JUNIOR (5x5)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TLV320AIC23BGQER
Related LinksTLV320AI, TLV320AIC23BGQER Datasheet, Texas Instruments Distributor
TLV320AIC23BGQER Details Description
Related parts for TLV320AIC23BGQER
ADAPTOR TERM BLOCK 8-RJ11/45 datasheet.pdf
CABLE ASSEM 2MM 50POS F-F 2" datasheet.pdf
RES 121 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 147 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 40A 32VDC datasheet.pdf
CAP CER 5600PF 10V X5R 01005 datasheet.pdf
TXRX DWDM CML 8X50GHZ APD XFP datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf
FP7 CPU UNT 24VDC 196K STD MOD datasheet.pdf
CONN RCPT 20POS HOUSING 2.54MM datasheet.pdf