Vishay/Vitramon VJ0805D431KXAAJ
VJ0805D431KXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431KXAAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 430PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431KXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D431KXAAJ
QUANTITY
VJ0805D431KXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431KXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431KXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431KXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431KXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431KXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D431KXAAJ
FIXED IND 15UH 1.47A 81 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
TRANS PNP 30V 1.5A TO-226 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1.5A DO204AC datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1500UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
CONN SOCKET PLCC 52POS TIN datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
IC CPLD 512MC 10.8NS 324BGA datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 1W SOT-89 datasheet.pdf