Vishay/Vitramon VJ0805D431MXBAR
VJ0805D431MXBAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D431MXBAR
Brief Description
CAP CER 430PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D431MXBAR.pdf
Availability of VJ0805D431MXBAR
QUANTITY
VJ0805D431MXBAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D431MXBAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D431MXBAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D431MXBAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D431MXBAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D431MXBAR Details Description
Related parts for VJ0805D431MXBAR
OUTPUT MODULE AC QC 15MA 5-24VDC datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 3M OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV GATE DRVR 8DIP GW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
IC DAC DUAL 8BIT 2.5-5.5V 8-UMAX datasheet.pdf
OSC XO 156.25MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
SENSOR PHOTOELECTRIC datasheet.pdf
IC BATTERY PACK MANAGER 30-TSSOP datasheet.pdf
Connector Header 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP 2700 UF 20% 16 V datasheet.pdf