Vishay/Vitramon VJ0805D471FLAAR
VJ0805D471FLAAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D471FLAAR
Brief Description
CAP CER 470PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D471FLAAR.pdf
Availability of VJ0805D471FLAAR
QUANTITY
VJ0805D471FLAAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D471FLAAR
Internal Part NumberEIS-VJ0805D471FLAAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance470pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D471FLAAR
Related LinksVJ0805D, VJ0805D471FLAAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D471FLAAR Details Description
Related parts for VJ0805D471FLAAR
HEATSINK VERT .50"H BLACK TO-220 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT LC2MOS VOUT 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
BAG STATIC/MOISTURE 10X12" datasheet.pdf
RES CHAS MNT 120 OHM 5% 10W datasheet.pdf
MOSFET N/P-CH 40V 6.8A 8SOIC datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 18POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 249 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf