Vishay/Vitramon VJ0805D4R7DLBAJ
VJ0805D4R7DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7DLBAJ
Brief Description
CAP CER 4.7PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7DLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D4R7DLBAJ
QUANTITY
VJ0805D4R7DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7DLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D4R7DLBAJ
TVS DIODE 64.1VWM 103VC SMB datasheet.pdf
RES SMD 133K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 15.11MM datasheet.pdf
CUT OFF PUNCH datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
IC COMPARATOR DUAL OD 8-SOIC datasheet.pdf
500 TB FXD 180 TMT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .125" datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf