Vishay/Vitramon VJ0805D4R7DXPAP
VJ0805D4R7DXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D4R7DXPAP
Brief Description
CAP CER 4.7PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D4R7DXPAP.pdf
Availability of VJ0805D4R7DXPAP
QUANTITY
VJ0805D4R7DXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D4R7DXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D4R7DXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D4R7DXPAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D4R7DXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D4R7DXPAP Details Description
Related parts for VJ0805D4R7DXPAP
CONN SPRING CONT 04 POS .177 SMD datasheet.pdf
CONN BASE BOTTOM ENTRY SZ6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .125 SQ WW datasheet.pdf
CONN HEADER 15POS VERT PCB TIN datasheet.pdf
CAP CER 330PF 100V X7R 0603 datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 3.33"L X 2.21"W datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 30PPM 3.2X5 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.5X2.0MM 1.8V datasheet.pdf
OSC MEMS 125.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf