Vishay/Vitramon VJ0805D510JLXAJ
VJ0805D510JLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D510JLXAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D510JLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D510JLXAJ
QUANTITY
VJ0805D510JLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D510JLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D510JLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D510JLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D510JLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D510JLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D510JLXAJ
CAP CER 30PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
IC REG LDO 4.5V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
RES 20.0K OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
CRIMPING DIE UPPER INS. datasheet.pdf
RES 255K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125" datasheet.pdf