Vishay/Vitramon VJ0805D511GLBAJ
VJ0805D511GLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D511GLBAJ
Brief Description
CAP CER 510PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D511GLBAJ.pdf
Availability of VJ0805D511GLBAJ
QUANTITY
VJ0805D511GLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D511GLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D511GLBAJ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance510pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D511GLBAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D511GLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D511GLBAJ Details Description
Related parts for VJ0805D511GLBAJ
CONN HEADER 60POS DUAL VERT PCB datasheet.pdf
SENSR OPTO TRANS 76.2MM REFL PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
IO NICU NRSG PU V0 DSH datasheet.pdf
RES SMD 4.75M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
XCEDE HD RT 2W 3PVH 6COL WK datasheet.pdf
IC FLASH 16MBIT 85MHZ 8UDFN datasheet.pdf