Vishay/Vitramon VJ0805D561FXXAJ
VJ0805D561FXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D561FXXAJ
Brief Description
CAP CER 560PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D561FXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D561FXXAJ
QUANTITY
VJ0805D561FXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D561FXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D561FXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance560pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D561FXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D561FXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D561FXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D561FXXAJ
IDC CABLE - MKS40K/MC40G/MPR40K datasheet.pdf
IC DRIVER MOSFET 1.5A DUAL 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 360K OHM 0804 datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 5VIN +/-12VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 33W datasheet.pdf
CAP CER 10PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 50V SNAP datasheet.pdf
OSC XO 13.56MHZ CMOS SMD datasheet.pdf