Vishay/Vitramon VJ0805D5R1DLPAJ
VJ0805D5R1DLPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R1DLPAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R1DLPAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R1DLPAJ
QUANTITY
VJ0805D5R1DLPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R1DLPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R1DLPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R1DLPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R1DLPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R1DLPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R1DLPAJ
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRIAC 6DIP datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
KK 100 HDR ASSY RA BKWY 36POS datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 50K OHM 1/2W .001% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 800MA PMDU datasheet.pdf