Vishay/Vitramon VJ0805D5R6BLAAJ
VJ0805D5R6BLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D5R6BLAAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D5R6BLAAJ.pdf
Availability of VJ0805D5R6BLAAJ
QUANTITY
VJ0805D5R6BLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D5R6BLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D5R6BLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D5R6BLAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D5R6BLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D5R6BLAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D5R6BLAAJ
CONN EDGECARD 120POS .100 EXTEND datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
IC 3.3/1.8V/ADJ TPL MONIT 8-MSOP datasheet.pdf
CAP CER 680PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN SMD SHD HDR TIN 10POS datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 5% 15V AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 67.3K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Through Hole Solder datasheet.pdf