Vishay/Vitramon VJ0805D621JXBAT
VJ0805D621JXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621JXBAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 620PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621JXBAT.pdf
Availability of VJ0805D621JXBAT
QUANTITY
VJ0805D621JXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621JXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621JXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621JXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621JXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621JXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D621JXBAT
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM datasheet.pdf
OSC 5.0V PROG TTL TRI ST 50PPM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SMT3 datasheet.pdf
CAP CER 27PF 500V 1111 datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 350V SNAP datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS .100 R/A 30AU datasheet.pdf
CAP ALUM 68000UF 20% 35V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT IPASS VERT 50POS SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 48MM datasheet.pdf