Vishay/Vitramon VJ0805D621JXXAJ
VJ0805D621JXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621JXXAJ
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621JXXAJ.pdf
Availability of VJ0805D621JXXAJ
QUANTITY
VJ0805D621JXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621JXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621JXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621JXXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621JXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621JXXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621JXXAJ
RES SMD 412K OHM 0.25% 1/8W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 3MHZ 14SOIC datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 470OHM 95DEG 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES 113 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
LED AMBER CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
RES 62 OHM 1W 2% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS BOX MNT PIN datasheet.pdf
HOLDER, ANVIL datasheet.pdf
100UF 200V 22.23X28.58 85C AXI datasheet.pdf