Vishay/Vitramon VJ0805D621MLXAJ
VJ0805D621MLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621MLXAJ
Brief Description
CAP CER 620PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621MLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D621MLXAJ
QUANTITY
VJ0805D621MLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621MLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621MLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621MLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621MLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621MLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D621MLXAJ
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CAP CER 33PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 475 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CYLINDER STOP datasheet.pdf
UPPER PART INSTALLATION HOUSING datasheet.pdf
OSC XO 1.28MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RACEWAY 1-3/4" ELBOW COVER datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SCKT datasheet.pdf