Vishay/Vitramon VJ0805D621MXBAT
VJ0805D621MXBAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D621MXBAT
Brief Description
CAP CER 620PF 100V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D621MXBAT.pdf
Availability of VJ0805D621MXBAT
QUANTITY
VJ0805D621MXBAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D621MXBAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D621MXBAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance620pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D621MXBAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D621MXBAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D621MXBAT Details Description
Related parts for VJ0805D621MXBAT
ANTENNA 315MHZ 1/4 WAVE RP/SMA datasheet.pdf
RES SMD 422K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY RF CC 70V SOT-23 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 2.74M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 20POS GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN PLUG 15POS CABLE MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP CER 1.2PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf