Vishay/Vitramon VJ0805D680JLCAJ
VJ0805D680JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680JLCAJ
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680JLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D680JLCAJ
QUANTITY
VJ0805D680JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680JLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680JLCAJ
CONN HEADER .100 SINGL STR 16POS datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 2.2A 34 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 390PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 4.2A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
TVS DIODE 8.1VWM 15VC DO204AC datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
CAP CER 0.50PF 50V S2H 0201 datasheet.pdf
CONN CARD EXTEND .050" 108POS datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
RES SMD 1.8K OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 7.0X5.0MM 3.3V datasheet.pdf