Vishay/Vitramon VJ0805D680MLCAC
VJ0805D680MLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MLCAC
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MLCAC.pdf
Availability of VJ0805D680MLCAC
QUANTITY
VJ0805D680MLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D680MLCAC
CONN EDGECARD 20POS .156 WW datasheet.pdf
CABLE 4COND 18AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES 2.4M OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 619 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING 1=400 METERS datasheet.pdf
FIXED IND 560UH 25MA 71 OHM SMD datasheet.pdf