Vishay/Vitramon VJ0805D680MXPAJ
VJ0805D680MXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D680MXPAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 250V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D680MXPAJ.pdf
Availability of VJ0805D680MXPAJ
QUANTITY
VJ0805D680MXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D680MXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D680MXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D680MXPAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D680MXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D680MXPAJ Details Description
Related parts for VJ0805D680MXPAJ
XFRMR TOROIDAL 30VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 35NS 68PLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 146VC SMA datasheet.pdf
RES SMD 3.3K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
LED PM INDICATOR PROMINENT WHITE datasheet.pdf
CONN MAGJACK 12PORT 1000 BASE-T datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
CONN HDR 16POS DUAL TH datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS INLINE PIN M23 datasheet.pdf