Vishay/Vitramon VJ0805D750GXAAJ
VJ0805D750GXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750GXAAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750GXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D750GXAAJ
QUANTITY
VJ0805D750GXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750GXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750GXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750GXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750GXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750GXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750GXAAJ
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SOIC datasheet.pdf
IC AMP MULTIPLEX 900MHZ 16-QSOP datasheet.pdf
RES 73.2 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 50 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
CONN HEADER 16POS 1.00" DL GOLD datasheet.pdf
RES 1.69 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 0.557 OHM 1W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 170V 3W DO204AL datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 2K FLASH 14DIP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS WALL MNT SKT datasheet.pdf