Vishay/Vitramon VJ0805D750JLXAP
VJ0805D750JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750JLXAP
Brief Description
CAP CER 75PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750JLXAP.pdf
Availability of VJ0805D750JLXAP
QUANTITY
VJ0805D750JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750JLXAP
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750JLXAP Details Description
Related parts for VJ0805D750JLXAP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
VARISTOR 462V 1.2KA DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 769 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
SIDACTOR BI 6V 150A TO-92 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 17POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 26POS PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf