Vishay/Vitramon VJ0805D750JXAAJ
VJ0805D750JXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D750JXAAJ
Brief Description
CAP CER 75PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D750JXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D750JXAAJ
QUANTITY
VJ0805D750JXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D750JXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D750JXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance75pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D750JXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D750JXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D750JXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D750JXAAJ
CONN HEADER .100 DUAL STR 58POS datasheet.pdf
IC SW CUR LIMIT USB 8-SOIC datasheet.pdf
LED XLAMP NEUTRAL WHT 4250K 2SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 30A TO252-3 datasheet.pdf
Crystal 50.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 35V AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE SKT datasheet.pdf