Vishay/Vitramon VJ0805D8R2BLCAJ
VJ0805D8R2BLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2BLCAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2BLCAJ.pdf
Availability of VJ0805D8R2BLCAJ
QUANTITY
VJ0805D8R2BLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2BLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2BLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2BLCAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2BLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2BLCAJ Details Description
Related parts for VJ0805D8R2BLCAJ
IC OPAMP GP 85KHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 31.6 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
TRIMMER 50 OHM 0.25W PC PIN datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 200W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .152M 19POS datasheet.pdf
IC FPGA 64 I/O 100FPBGA datasheet.pdf
REFLECTOR 74MM RND 46.95MM datasheet.pdf
LENS ASSY 1POS 16.1MM RND 6.9MM datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T766 datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS INLINE PIN datasheet.pdf