Vishay/Vitramon VJ0805D8R2BXAAJ
VJ0805D8R2BXAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2BXAAJ
Brief Description
CAP CER 8.2PF 50V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2BXAAJ.pdf
Availability of VJ0805D8R2BXAAJ
QUANTITY
VJ0805D8R2BXAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2BXAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2BXAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2BXAAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2BXAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2BXAAJ Details Description
Related parts for VJ0805D8R2BXAAJ
OSC VCTCXO 19.68MHZ SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC M-LVDS LINE DVR/RCVR 8-SOIC datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 25V SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 1POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
RES SMD 120K OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS DL .100" GOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 250W datasheet.pdf