Vishay/Vitramon VJ0805D8R2CXXAC
VJ0805D8R2CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D8R2CXXAC
Brief Description
CAP CER 8.2PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D8R2CXXAC.pdf
Availability of VJ0805D8R2CXXAC
QUANTITY
VJ0805D8R2CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D8R2CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D8R2CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance8.2pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D8R2CXXAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D8R2CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D8R2CXXAC Details Description
Related parts for VJ0805D8R2CXXAC
RES SMD 365K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SCAN TEST DEVICE TXRX 24-DIP datasheet.pdf
CAP TANT 47UF 20V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC 3.5V PWR SUPP MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
MODEM ETH 2.4GHZ NEMA 4X REMOTE datasheet.pdf
IC FPGA 604 I/O 1152BGA datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 5W SMBG datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf