Vishay/Vitramon VJ0805D910GLCAC
VJ0805D910GLCAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D910GLCAC
Brief Description
CAP CER 91PF 200V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D910GLCAC.pdf
Availability of VJ0805D910GLCAC
QUANTITY
VJ0805D910GLCAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D910GLCAC
Internal Part NumberEIS-VJ0805D910GLCAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance91pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D910GLCAC
Related LinksVJ0805D, VJ0805D910GLCAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D910GLCAC Details Description
Related parts for VJ0805D910GLCAC
TRANS PNP 25V 0.1A TO-92 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
CONN PIN 16AWG GOLD CRIMP TERM datasheet.pdf
RES SMD 0.018 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE 7.5A 600V NON STD SLOW datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.335" 5MM 3LD datasheet.pdf
RES 15 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 180POS R/A 4ROW GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 600MA 340 MOHM datasheet.pdf