Vishay/Vitramon VJ0805D911FLXAJ
VJ0805D911FLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911FLXAJ
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911FLXAJ.pdf
Availability of VJ0805D911FLXAJ
QUANTITY
VJ0805D911FLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911FLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911FLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911FLXAJ
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911FLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911FLXAJ Details Description
Related parts for VJ0805D911FLXAJ
CAP ALUM 56UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 37POS 2MM T/H datasheet.pdf
IC REGIST BUFF 25BIT DDR2 96-BGA datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 29POS STRGHT PINS datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH MFET DRVR 10TQFN datasheet.pdf
FIXED IND 82UH 570MA 914 MOHM datasheet.pdf
CAP CER 6PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf