Vishay/Vitramon VJ0805D911JXXAT
VJ0805D911JXXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805D911JXXAT
Brief Description
CAP CER 910PF 25V NP0 0805
Datasheet Download
VJ0805D911JXXAT.pdf
Availability of VJ0805D911JXXAT
QUANTITY
VJ0805D911JXXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805D911JXXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0805D911JXXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance910pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805D911JXXAT
Related LinksVJ0805D, VJ0805D911JXXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805D911JXXAT Details Description
Related parts for VJ0805D911JXXAT
DIODE ZENER 12V 225MW SOT23-3 datasheet.pdf
CONN HEADER .100 DUAL STR 16POS datasheet.pdf
RESISTOR 250 OHM 1/4W .05% WW datasheet.pdf
IC VREF GEN 18CH TFTLCD 38HTSSOP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 2.5V TO92-3 datasheet.pdf
IC OPAMP POWER 1.3MHZ TO3-8 datasheet.pdf
FUSE 500A 690V 3FU/90 AR UC datasheet.pdf
RES SMD 4.87K OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
MICRO 21C S 30" YEL JACKP NI datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33UF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf