Vishay/Vitramon VJ0805Y472KNAAO
VJ0805Y472KNAAO picture photo
Mfg. Part Number
VJ0805Y472KNAAO
Brief Description
CAP CER 4700PF 50V X7R 0805
Datasheet Download
VJ0805Y472KNAAO.pdf
Availability of VJ0805Y472KNAAO
QUANTITY
VJ0805Y472KNAAO Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0805Y472KNAAO
Internal Part NumberEIS-VJ0805Y472KNAAO
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN OtherMLCC Cage Code Chg 31/Aug/2014
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC, Epoxy
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0805 (2012 Metric)
Size / Dimension0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.057" (1.45mm)
Lead Spacing-
FeaturesNon-Magnetic
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0805Y472KNAAO
Related LinksVJ0805Y, VJ0805Y472KNAAO Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0805Y472KNAAO Details Description
Related parts for VJ0805Y472KNAAO
DIODE PIN PAR 80V 100MA TSLP-4-7 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC TEMP SWITCH 1.4V LP SOT-563 datasheet.pdf
IC CLK EMI REDUCTION FREQ 8WDFN datasheet.pdf
IC SYNTHESIZER 125MHZ 44QFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CONN HDR 28POS 1.27MM T/H datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf