Vishay/Vitramon VJ1206A181JBBAT4X
VJ1206A181JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A181JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 180PF 100V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A181JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206A181JBBAT4X
QUANTITY
VJ1206A181JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A181JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A181JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance180pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A181JBBAT4X
Related LinksVJ1206A1, VJ1206A181JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A181JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A181JBBAT4X
TOOL DIE SET RG 174/188/316 datasheet.pdf
CONV DC/DC OPN FRM 12V OUT 125W datasheet.pdf
FUSE GLASS 63MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
WASHER datasheet.pdf
CABLE 4POS .100 JUMPER 6 INCH datasheet.pdf
RES SMD 43 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf