Vishay/Vitramon VJ1206A220JBGAT4X
VJ1206A220JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A220JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A220JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A220JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A220JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A220JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A220JBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A220JBGAT4X
Related LinksVJ1206A2, VJ1206A220JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A220JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A220JBGAT4X
WIRE MARKER B/W .16-.39"250PC datasheet.pdf
RES SMD 5.49M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 39 OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES 36 OHM 1/4W 2% AXIAL datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 5000K 2SMD datasheet.pdf
MICROPHONE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
52 MODII HDR DRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
CAP CER 39PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf
FLEX POLY MOLDED PART datasheet.pdf
CAP FILM 0.018UF 5% 250VDC RDL datasheet.pdf