Vishay/Vitramon VJ1206A220JXRAT5ZL
VJ1206A220JXRAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A220JXRAT5ZL
Brief Description
CAP CER 22PF 1.5KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A220JXRAT5ZL.pdf
Availability of VJ1206A220JXRAT5ZL
QUANTITY
VJ1206A220JXRAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A220JXRAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1206A220JXRAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A220JXRAT5ZL
Related LinksVJ1206A22, VJ1206A220JXRAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A220JXRAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1206A220JXRAT5ZL
IC REG BUCK ADJ 1A 8SOIC datasheet.pdf
TERM SOLDER TURRET .173" .156"L datasheet.pdf
TERM RING EXP VYL 2AWG 1/2 datasheet.pdf
CAP CER 22PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 12POS PIN datasheet.pdf