Vishay/Vitramon VJ1206A330JBGAT4X
VJ1206A330JBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A330JBGAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A330JBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206A330JBGAT4X
QUANTITY
VJ1206A330JBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A330JBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A330JBGAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A330JBGAT4X
Related LinksVJ1206A3, VJ1206A330JBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A330JBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A330JBGAT4X
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 62PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 383K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 8POS 2MM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SINGLE DECK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
CONN FFC FPC 16POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRANS 4-SOP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG-JACK BNC 50OHM datasheet.pdf