Vishay/Vitramon VJ1206A680JBCAT4X
VJ1206A680JBCAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A680JBCAT4X
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A680JBCAT4X.pdf
Availability of VJ1206A680JBCAT4X
QUANTITY
VJ1206A680JBCAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A680JBCAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A680JBCAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A680JBCAT4X
Related LinksVJ1206A6, VJ1206A680JBCAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A680JBCAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A680JBCAT4X
FIXED IND 3.3UH 13A 6 MOHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER R/A 10POS GOLD SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MT W/SCKT datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
8301-1 INSULATION PUNCH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
BNC STRAIGHT CLAMP PLUG, REVERSE datasheet.pdf
CAP TANT 22UF 20% 15V 2711 datasheet.pdf
350 TB SPR CLA 90D THR datasheet.pdf
CRYSTAL 32.000 MHZ 12PF SMT datasheet.pdf