Vishay/Vitramon VJ1206A681MXGAT5Z
VJ1206A681MXGAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A681MXGAT5Z
Brief Description
CAP CER 680PF 1KV NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A681MXGAT5Z.pdf
Availability of VJ1206A681MXGAT5Z
QUANTITY
VJ1206A681MXGAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A681MXGAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1206A681MXGAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance680pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A681MXGAT5Z
Related LinksVJ1206A6, VJ1206A681MXGAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A681MXGAT5Z Details Description
Related parts for VJ1206A681MXGAT5Z
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Free Hanging (In-Line) IDC, Ribbon Cable datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 30.1K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20TSSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 43POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 24POS .085 VERT datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC FPGA 174 I/O 208PQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 113 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 15A 120V TO-220AB datasheet.pdf