Vishay/Vitramon VJ1206A820JBEAT4X
VJ1206A820JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206A820JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 500V NP0 1206
Datasheet Download
VJ1206A820JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1206A820JBEAT4X
QUANTITY
VJ1206A820JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206A820JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206A820JBEAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206A820JBEAT4X
Related LinksVJ1206A8, VJ1206A820JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206A820JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1206A820JBEAT4X
POT 10K OHM 2W CERMET LINEAR datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 WW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC SRAM 9MBIT 7.5NS 165CABGA datasheet.pdf
DIODE GPP 6A 600V GPP INLINE GBU datasheet.pdf
CONV AC/DC 2A 6.5-18VIN 3.0-5.5V datasheet.pdf
RES 48.7K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf