Vishay/Vitramon VJ1206Y221KBBAT4X
VJ1206Y221KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y221KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 220PF 100V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y221KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y221KBBAT4X
QUANTITY
VJ1206Y221KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y221KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y221KBBAT4X
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance220pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y221KBBAT4X
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y221KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y221KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y221KBBAT4X
CORD MINIGRABBER PATCH 60" BROWN datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 100MW VMD2 datasheet.pdf
CAP CER 0.1UF 1KV X7R 1825 datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOT OPTICAL datasheet.pdf
BUZZ VAC/DC 2.9KHZ FAST PULSE datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 75 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
SENSOR LASER 350MM NPN 10-30VDC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO213AA datasheet.pdf