Vishay/Vitramon VJ1206Y223KXLAT5Z
VJ1206Y223KXLAT5Z picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y223KXLAT5Z
Brief Description
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y223KXLAT5Z.pdf
Availability of VJ1206Y223KXLAT5Z
QUANTITY
VJ1206Y223KXLAT5Z Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y223KXLAT5Z
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y223KXLAT5Z
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y223KXLAT5Z
Related LinksVJ1206Y2, VJ1206Y223KXLAT5Z Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y223KXLAT5Z Details Description
Related parts for VJ1206Y223KXLAT5Z
CONN PC PIN CIRC 0.020DIA GOLD datasheet.pdf
CONN RECEPT PNL MT 2POS SIZE 8 datasheet.pdf
CAP CER 4.7PF 1KV NP0 1812 datasheet.pdf
RES MO 1W 0.15 OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 11POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 100W datasheet.pdf
CONN COUPLER 75A 240V 25FT CABLE datasheet.pdf
SWITCH CAP CLEAR datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB T766 datasheet.pdf
TRANS 2PNP 60V 0.6A SOT563 datasheet.pdf