Vishay/Vitramon VJ1206Y332KBBAT4X
VJ1206Y332KBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y332KBBAT4X
Brief Description
CAP CER 3300PF 100V X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y332KBBAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y332KBBAT4X
QUANTITY
VJ1206Y332KBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y332KBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y332KBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y332KBBAT4X
Related LinksVJ1206Y3, VJ1206Y332KBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y332KBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y332KBBAT4X
IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOIC datasheet.pdf
FUSE GLASS 750MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 300W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
RES 7.15M OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 10POS PIN datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
RING CORE DBL CHOKE 0.2MH .1A TH datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.3A SOT23-6 datasheet.pdf
RES NETWORK 16 RES 100 OHM 10SIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
50P M PC 'C' FILTER 180PF datasheet.pdf