Vishay/Vitramon VJ1206Y392KBGAT4X
VJ1206Y392KBGAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1206Y392KBGAT4X
Brief Description
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206
Datasheet Download
VJ1206Y392KBGAT4X.pdf
Availability of VJ1206Y392KBGAT4X
QUANTITY
VJ1206Y392KBGAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1206Y392KBGAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1206Y392KBGAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3900pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientX7R
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.063" W (3.35mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1206Y392KBGAT4X
Related LinksVJ1206Y3, VJ1206Y392KBGAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1206Y392KBGAT4X Details Description
Related parts for VJ1206Y392KBGAT4X
FUSE CERAMIC 1A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
OPTOISO 5KV PUSH PULL 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS INLINE W/PIN datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 400V SCREW datasheet.pdf
O-RING - VITON 14.0 X 1.0MM datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 28POS GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 57MA 7.5 OHM SMD datasheet.pdf
IC TRANSLATOR UNIV FREQ 48VFQFN datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf