Vishay/Vitramon VJ1210A220MXGAT5ZL
VJ1210A220MXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A220MXGAT5ZL
Brief Description
CAP CER 22PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A220MXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A220MXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A220MXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A220MXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A220MXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance22pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A220MXGAT5ZL
Related LinksVJ1210A22, VJ1210A220MXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A220MXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A220MXGAT5ZL
CONN RECEPT PIN .048-.064" .293" datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 4.7 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #3/8 10PC datasheet.pdf
CONN JACK SMA PCB R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 5W T18 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 328.125MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 52POS DR LOW P datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS WALL MNT PIN datasheet.pdf