Vishay/Vitramon VJ1210A300JBRAT4X
VJ1210A300JBRAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A300JBRAT4X
Brief Description
CAP CER 30PF 1.5KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A300JBRAT4X.pdf
Availability of VJ1210A300JBRAT4X
QUANTITY
VJ1210A300JBRAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A300JBRAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A300JBRAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance30pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated1500V (1.5kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A300JBRAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A300JBRAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A300JBRAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A300JBRAT4X
TOUCHSCREEN 23" RS-232 datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 16K OHM 0404 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES SMD 1.74M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
RES 30.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 440VAC SL RADIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 1POS BOX MNT W/PIN datasheet.pdf