Vishay/Vitramon VJ1210A330KBLAT4X
VJ1210A330KBLAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330KBLAT4X
Brief Description
CAP CER 33PF 630V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330KBLAT4X.pdf
Availability of VJ1210A330KBLAT4X
QUANTITY
VJ1210A330KBLAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330KBLAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330KBLAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated630V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330KBLAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A330KBLAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330KBLAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A330KBLAT4X
CONN EDGECARD 86POS .125 SQ WW datasheet.pdf
KEYPAD LEGEND TILE QZ/O datasheet.pdf
FAN AXIAL 70X25MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
IC ENERGY METER 2-CH 16SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
IC FPGA 60K GATES 128KB 256FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W datasheet.pdf
RES 7.87K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS PIN datasheet.pdf
RES 6.81M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Header 80 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf