Vishay/Vitramon VJ1210A330MXGAT5ZL
VJ1210A330MXGAT5ZL picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A330MXGAT5ZL
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 33PF 1KV NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A330MXGAT5ZL.pdf
Availability of VJ1210A330MXGAT5ZL
QUANTITY
VJ1210A330MXGAT5ZL Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A330MXGAT5ZL
Internal Part NumberEIS-VJ1210A330MXGAT5ZL
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HVArc Guard™
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.067" (1.70mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Voltage, Arc Guard™
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A330MXGAT5ZL
Related LinksVJ1210A33, VJ1210A330MXGAT5ZL Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A330MXGAT5ZL Details Description
Related parts for VJ1210A330MXGAT5ZL
KNOB INSTRUM SKIRTED RND .9"DIA datasheet.pdf
VARISTOR 387V 6KA DISC 14MM datasheet.pdf
RES SMD 3.74KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP 100MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 18 Circuit 0.437" (11.10mm) datasheet.pdf
IC REG LDO ADJ 25MA 8SOIC datasheet.pdf
RES 174 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 110K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
HI STRNGTH DISC 1-1/2X1/2" A MED datasheet.pdf
IC SRAM 32MBIT 70NS 52TSOP datasheet.pdf
RES CHAS MNT 2 OHM 5% 40W datasheet.pdf