Vishay/Vitramon VJ1210A360JBEAT4X
VJ1210A360JBEAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A360JBEAT4X
Brief Description
CAP CER 36PF 500V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A360JBEAT4X.pdf
Availability of VJ1210A360JBEAT4X
QUANTITY
VJ1210A360JBEAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A360JBEAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A360JBEAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,500
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated500V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A360JBEAT4X
Related LinksVJ1210A3, VJ1210A360JBEAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A360JBEAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A360JBEAT4X
RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PIN SOLDER CPC GOLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCEIVER 8BIT 20SSOP datasheet.pdf
LED RED DIFF 2MM ROUND T/H datasheet.pdf
DIODE PIN SWITCH 100V 1A MINIPAK datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 2POS 22AWG datasheet.pdf
RES SMD 76.8 OHM 1% 1/4W 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
3G3JX EMC FILTER, REFER TO DAT datasheet.pdf
D SUB SIDE ENTRY METAL HOOD 50 P datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf