Vishay/Vitramon VJ1210A820JBBAT4X
VJ1210A820JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A820JBBAT4X
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A820JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A820JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A820JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A820JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A820JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A820JBBAT4X
Related LinksVJ1210A8, VJ1210A820JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A820JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A820JBBAT4X
IC DRIVER/REC EIA/TIA232 20-SOIC datasheet.pdf
RES SMD 8.66K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
FUSE BOARD MNT 200MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 2.6A 133 MOHM datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 34-PCM datasheet.pdf
CONN HEADER 18POS .100 DUAL SMD datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 28-85V 350MA datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 14-16 AWG 0.187" (4.75mm) Crimp datasheet.pdf
RES 28.7K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf