Vishay/Vitramon VJ1210A820JBBAT4X
VJ1210A820JBBAT4X picture photo
Mfg. Part Number
VJ1210A820JBBAT4X
Brief Description
CAP CER 82PF 100V NP0 1210
Datasheet Download
VJ1210A820JBBAT4X.pdf
Availability of VJ1210A820JBBAT4X
QUANTITY
VJ1210A820JBBAT4X Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ1210A820JBBAT4X
Internal Part NumberEIS-VJ1210A820JBBAT4X
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ OMD
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance82pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsBoardflex Sensitive
Ratings-
Package / Case1210 (3225 Metric)
Size / Dimension0.132" L x 0.098" W (3.35mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.073" (1.85mm)
Lead Spacing-
FeaturesSoft Termination, High Voltage
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ1210A820JBBAT4X
Related LinksVJ1210A8, VJ1210A820JBBAT4X Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ1210A820JBBAT4X Details Description
Related parts for VJ1210A820JBBAT4X
CONN HOUSING PH 8POS 2MM WHITE datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SNGL STR 19POS datasheet.pdf
OSC XO 25.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES MO 1/2W 20K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.09K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 10W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
IC DDR2 256M 267MHZ 84BGA datasheet.pdf